Aktuality 2023-2024, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY

Cesta k lepšiemu zajtrajšku

Prišiel začiatok tretieho ročníka a spoločne sme uvažovali, či naozaj chceme celý štvrtý ročník sedieť nad knihami. Ako sme sa tak zamýšľali, napadlo nám, že máme možnosť urobiť si praktickú maturitnú skúšku aj inou formou, a tak sme sa rozhodli vykonať ju formou obhajoby vlastného projektu.

Bolo ťažké rozhodnúť sa, aký projekt by sme pre spoločnosť zrealizovali. V našich hlavách „sa miešalo“ veľa nápadov,  ktoré sme chceli zrealizovať, ale museli sme vybrať len jeden. Zhodli sme sa, že predmetom našej práce bude uskutočnenie podujatia, ktoré pomôže žiakom základných škôl nájsť správnu cestu k svojej budúcnosti. A tak sme sa rozhodli zorganizovať akciu s názvom Cesta k lepšiemu zajtrajšku.

Naším heslom počas celej práce bol citát: „Veľké ideály nepotrebujú len krídla, ale aj priestor, z ktorého by mohli vzlietnuť.“ Je to myšlienka Ernesta Hemingwaya a práve on nám ukázal, že žiakom základných škôl treba pomôcť vybrať si ten správny smer. Sme dve študentky, ktoré chcú pomôcť mladým ľudom nájsť správnu  cestu ku svojmu lepšiemu zajtrajšku. My samé vieme, aké ťažké je nájsť si školu bez toho, aby mal žiak o nej bližšie informácie. Žiaľ, v čase keď sme si vyberali školu, mnohí študenti vrátane nás boli doma a všetky informácie získavali len z internetu. Preto chceme žiakom ukázať, že odborné školy ponúkajú široké spektrum možností, ktoré im môžu otvoriť dvere do rôznych zaujímavých sfér. Naším cieľom je nielen informovať, ale aj motivovať mladých ľudí k tomu, aby premýšľali o svojej budúcnosti už teraz. Toto podujatie je príkladom toho, ako môžu odborné školy aktívne prispievať k formovaniu budúcnosti mladých ľudí a pomáhať im nájsť správnu cestu k úspechu.

31. mája 2024 sme konečne ukázali svetu svoju deväťmesačnú prácu, ktorou sme chceli pomôcť žiakom. Naša akcia sa konala na Hviezdoslavovom námestí v Námestove. Objavili sme mnoho talentov z našej školy a ostatné stredné odborné školy taktiež neostávali pozadu a ukázali nám svoje talenty, ktoré sa nachádzajú na ich školách. Predstavilo sa nám mnoho talentovaných žiakov, ktorí prezentovali svoju šikovnosť, zručnosť, ale hlavne talent. Bez nich by táto akcia nebola taká originálna a za ich účasť im patrí jedno veľké ĎAKUJEME! Samozrejme by sme touto cestou chceli poďakovať aj našim učiteľom, ktorí nám pomohli tento projekt zrealizovať a poskytli nám obrovskú podporu. Poďakovanie patrí aj našim sponzorom ktorými boli: Lidl, Luko Market Zákamenné, DelicateSona, DK NO Daniela Kubíková, Liesek, Tlačiareň kubík, Kvetinárstvo Sestrenek, Kuchyňovo, Cukráreň Gerek, Pani Triebeľová, Coop Jednota, Ekoraj – Bolek, Bistro bar Marína, Magura – Erika Kubicová, BMP – holding rodina Plaku, Pizzeria Adamčíková, Media4You/ Žembery, Marián Vrabček. Bez ich pomoci by sme nedokázali zorganizovať tak úžasné podujatie.

ĎAKUJEME!