Aktuality 2023-2024, JAZYKOVÉ AKTIVITY - SJL, ANJ, NEJ, SÚŤAŽE

Dilongova Trstená – celoštátna recitačná súťaž

7. júna 2024 reprezentovali našu školu recitátorky TIMEA VRAŇÁKOVÁ z II. A triedy a LÝDIA SERDELOVÁ z III. A triedy v celoštátnej súťaži s názvom DILONGOVA TRSTENÁ. Je to súťaž v prednese sprirituálnej poézie a prózy, ktorá sa koná na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika, mnohostranného spisovateľa, Rudolfa Dilonga.

Tento krásny umelecký deň otvoril v Dome kultúry v Trstenej František Báleš, jazzový hudobník, klavirista, pedagóg, autor piesní na poetické texty. Pohladil naše umelecké dušičky hodinovým vystúpením aj so svojou kapelou a získali obdiv publika.

Naše dievčatá boli úžasné, prekonali trému, nádherne recitovali a zaujali aj publikum. Po recitáciách a chutnom obede nasledovali rozbory s odbornou porotou a vyhodnotenie. Povzbudiť ich prišla aj naša bývalá žiačka a zároveň recitátorka Renátka Finíková.

Ďakujeme dievčatám, že našu školu veľmi zodpovedne reprezentovali v umeleckom prednese.

VYJADRENIA NAŠICH  RECITÁTORIEK:

RECITÁTORKA TIMEA:

„Som šťastná, že som mala príležitosť zúčastniť sa tejto celoslovenskej súťaže v umeleckom prednese. Privítali nás tam krásnym vystúpením a potešilo ma, že sme mali v programe zahrnutý aj obed. Vnímala som to ako veľkú príležitosť dozvedieť sa niečo viac o recitácii, vypočuť si najlepších recitátorov z celého Slovenska a nabrať nové skúsenosti. No zároveň som bola mierne sklamaná z poroty, ktorá bola nepríjemná a málo empatická. Aj napriek tomu som vďačná za krásny duchovný zážitok a nové skúsenosti…“

RECITÁTORKA LÝDIA:

„Páčila sa mi tam tá atmosféra a program, ktorý pripravili. Aj recitácie boli krásne, dalo mi to veľa… Pre mňa to bola úžasná skúsenosť. Som naozaj vďačná za túto možnosť, hoci som mala veľkú trému. Ďakujem pani učiteľkám, ktoré nás pripravovali a hlavne pani učiteľke Bystričanovej, ktorá bola pre nás morálnou oporou na súťaži. Čo sa mi ale nepáčilo, bolo hodnotenie porotcov, ktorí sa správali ku každému veľmi nepríjemne a povýšenecky.

Mgr. Erika Bystričanová