Aktuality 2023-2024, JAZYKOVÉ AKTIVITY - SJL, ANJ, NEJ

Exkurzia do Viedne: Deň plný zážitkov 

Žiaci I. B a III. M by sa radi podelili s Vami  o zážitky  z  nedávnej exkurzie do krásnej Viedne, ktorá sa konala 17. mája 2024. Aj keď nám počasie neprialo a pršalo, tento deň bol plný poznania, kultúry a zábavy.  Veríme, že si ho všetci účastníci užili naplno. Po dlhej  ceste autobusom, ktorá začala skoro ráno sme dorazili do Viedne, kde nás privítalo daždivé počasie. Prvá zastávka bola pri slávnom Hofburgu a historickom centre mesta. Prechádzali sme sa ulicami plnými histórie, obdivovali nádherné budovy a počúvali zaujímavé fakty. Vrcholom tejto časti  bola návšteva gotického Stephansdomu, katedrály sv. Štefana. Po prehliadke katedrály sme si mohli  vychutnať úžasný výhľad z veže a na vlastné oči vidieť rozsah a krásu mesta.  

Po hodinovej prechádzke centrom mestá nás čakal ďalší zážitok, návšteva Naturhistorisches Museum, kde sme mali možnosť vidieť úžasné expozície z oblasti prírodných vied. Prezreli sme si najzaujímavejšie exponáty, vrátane fosílií dinosaurov, minerálov a vzácnych kameňov, čo nás obohatilo o množstvo zaujímavých informácií. 

Naša cesta končila v poobedňajších hodinách pri slávnom Schönbrunnskom zámku. Prechádzali sme sa krásnymi záhradami, obdivovali architektúru a históriu tohto nádherného miesta. 

Aj napriek nepriaznivému počasiu bola exkurzia skvelou príležitosťou na spoznanie nového mesta a  prehĺbenie vedomostí. 

Tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá! 

Ing. Mária Ďurdinová