Aktuality 2022-2023, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Festival študentského remesla – Kežmarok

Kezmarok

V piatok 9. júna 2023 sme navštívili Kežmarok, kde sa konal festival a taktiež aj súťaž remesiel z okolitých škôl. Mohli sme vidieť krásny sprievod, rôzne stanoviská zamerané na remeselné práce a šikovné ruky, ktoré vedia tvoriť. Všetci patrili pod tú istú tému, no zároveň rozdielnu pre každý odbor. Zjednotením každého kreatívneho kúska sme vytvorili nezabudnuteľné zážitky a spomienky nielen nám, ale aj okoliu, ktoré bolo natoľko zvedavé, že nás prišlo povzbudzovať. Celý deň bol sprevádzaný bohatým programom a človek sa naraz ocitol v histórii. Historické boli aj témy súťaže, ktorej sme sa zúčastnili (pre odbor kozmetik: Neskrotná husitská žena a pre odbor kaderník: Stretnutie s kráľom).

Dané témy dokázali v každom z nás prebudiť kreatívneho ducha a fantáziu, ktorou sme chceli zaujať porotu. Naším zámerom bolo vystihnúť detailne husitskú ženu a  stretnutie s kráľom. Dali sme do toho svoje úsilie a srdce, a to sa odrazilo na našich krásnych modeloch. Bohužiaľ čestnosť pri hodnotení, ktorú sme očakávali, chýbala. No opak bol pravdou a férovosť bolo to posledné, čo sme dostali. Napriek tomu výherkyniam gratulujeme a súčasne aj uznávame, že ich celkový vzhľad vyzeral nádherne spolu s make-upom. Ale nepáčilo sa nám, že neboli dodržané pravidlá súťaže a chýbalo objektívne hodnotenie.

Aj keď naše očakávania neboli uspokojené, stále sme sa usmievali a tento deň sme si užili aj vďaka historickému sprievodu mestom. Veľmi sa nám páčili Jazerské mažoretky, ktoré aj vďaka svojmu veku (74 rokov) ukázali, že na veku nezáleží a svoje sny si treba plniť. Veľmi nás pobavili a nabudili na vystúpenie študenti SSŠ Biela voda „Terňi Voďi“, ktorí nám ukázali rómsku krásu nádhernými hlasmi a spevom, podelili sa s nami aj s rómskym čardášom. Aj napriek spomínanej nespokojnosti s hodnotením sme sa tešili z krásnych zážitkov, ktoré nás povzbudili, nevzdávali sme sa a svoju kreativitu, talent a nadšenie posúvame ďalej.

Adela Pechová, II. A