Aktuality 2022-2023, OSTATNÉ

Imatrikulácia našich prvákov 2022 

Duch kreativity a tvorivosti navštívil nás – dievčatá z III. A a my sme sa s chuťou pustili do prípravy a organizácie „bažantského”, ktorý sa uskutočnil 18. novembra 2022.  

Zo začiatku sme sa báli a cítili rešpekt, veď my samé sme takýto deň nezažili. Príprave sme obetovali hodiny a hodiny, ale cítili sme, ako sa rýchlo posúvame napred. Organizácia tried, vymýšľanie disciplín až po nákup šľahačiek, jogurtov a mnoho ďalšieho pre budúcich bažantov vo finále stálo za to.  

Deň sa pre prváčikov začal vyhlásením evakuácie, kedy sa cez hustý dym museli premiestniť do telocvične. Tam mala každá trieda pripravený úžasný program, kde sa spievalo, tancovalo, hralo… „Bažanti” po prvých minútach vymenili stres a strach za zábavu a odreagovanie sa od školských povinností. Užili sme si spolu veselý a pestrý deň plný ochutnávok všakovakých dobrôt a súťaží od výmyslu sveta. Na konci bažanti odprisahali svoje sľuby, ktoré spečatili svojimi odtlačkami prstov na testamente a my sme ich s radosťou prijali do cechu študentského. 

Podľa doteraz zistených informácií neutrpeli prváci ujmy na fyzickom ani psychickom zdraví a ani žiadne škody na majetku. Veríme, že sa im imatrikulácia páčila a že si program užili. Momentálne žezlo stráži trieda II. B a my im prajeme veľa trpezlivosti a fantázie. 🙂 

Žaneta Figurová a celý kolektív triedy III. A