Aktuality 2023-2024, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Je byť profesionálom naozaj také jednoduché? 

Aj vďaka prezentácii v Základnej škole v Bobrove sme mali možnosť obuť sa do topánok odborníka, čo  bolo pre nás veľkou, priam nezabudnuteľnou výzvou a zaručenou skúsenosťou do života. 

V piatok 26. apríla 2024 sme prezentovali našu školu na Základnej škole v Bobrove pre žiačky 7., 8., a 9. ročníka.  S hrdosťou sme prezentovali náš študijný odbor kozmetik a snažili sme sa prispieť rôznymi cennými radami a skúsenosťami, ktoré sme počas štúdia nadobudli. Obsahom našej prezentácie bolo v prvom rade odovzdať naše vedomosti a skúsenosti na tému starostlivosti o pleť a úprava tváre. Vedieť sa správne starať o svoju pleť a vyčariť na nej prirodzený make-up možno znie jednoducho, avšak  vyžaduje si to určitú trpezlivosť, predstavivosť a ochotu učiť sa stále nové veci. Žiačky základnej školy zistili, že máme viac ako jeden typ pleti, o ktorý sa vždy treba s láskou starať, pretože pleť máme len jednu a tá nám raz všetko vráti. Ďalej sme im ukázali ako na pekný, no zároveň stále prirodzený make-up look, niekedy menej znamená viac 

V prezentácii sme mali zahrnuté okrem správnej starostlivosti a jednotlivých typov pleti aj cenovo dostupné produkty, s ktorými si vieme vyčariť rovnako pekný make-up ako s tými drahšími. Boli sme naozaj prekvapené, keď niektoré žiačky poznali aj tie drahšie a populárne značky ako napríklad RareBeauty, s ktorými mali osobnú skúsenosť. Po prezentácií a ukážke sme sa pustili do samotného líčenia žiačok.  

Dievčatá a aj pani učiteľky boli veľmi milé a nebáli sa opýtať a poprosiť o radu.  Dúfame, že sa naučili niečo nové a odniesli si so sebou cenné rady. Sme veľmi vďačné za túto skúsenosť a tešíme sa na ďalšie príležitosti, ukázať svetu to, čo v nás naozaj je. 

Kolektív III. A