Aktuality 2023-2024, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Krása nemusí byť vecou náhody

Kultúra sa nezískava tým, že sa veľa  číta, ale že sa číta s rozumom. Rovnako krása sa nezachová tým, že sa používa veľa kozmetiky, ale že sa používa s rozumom. V priebehu mesiaca október sme sa o tom presvedčili počas odbornej exkurzie v kozmetických salónoch v Námestove.

Navštívili sme Medicínsko-kozmetické centrum CORRECTIVE, NEFERTITI, PRISA BEAUTY, SD BEAUTY LOUNGE, AL kozmetik, Olga Beauty. V Medicínsko-kozmetickom centre CORRECTIVE sa zameriavajú skôr na medicínsku kozmetiku – omladzovanie kože, vyhladzovanie a odstraňovanie vrások a iné kozmetické a medicínske úkony, ktoré vykonáva lekár. V salóne SD BEAUTY LOUNGE sa zameriavajú na vizáž – permanentný make-up, lamináciu obočia a lash lifting. MAJRA NAILS je špeciálny salón na úpravu nechtov – nechtové štúdium.

Pre nás žiačky prvého ročníka odboru kozmetik je potrebné poznať aj špeciálne predajne na predaj kozmetických pomôcok a produktov, v ktorých sú ochotné predavačky poradiť a pomôcť s výberom. Počas našich návštev v týchto prevádzkach sme načerpali veľa dobrých myšlienok a poznatkov, ktoré nás budú počas štúdia na SOŠ PaS motivovať v našom odbore kozmetik.

Žiačky I. A triedy