Aktuality 2022-2023, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Kurz gélových nechtov a pedikúry

„Krása je znakom inteligencie“. Základom pekných rúk je čistota a ich starostlivosť. Každý človek túži po pekných nechtoch na rukách a nohách. Vo štvrtok a piatok 10. novembra 2022 sme sa my, žiačky II. A triedy presvedčili, že aj vlastnou činnosťou a kreativitou vieme docieliť to, aby boli naše ruky krásne práve vďaka kurzu gélových nechtov. Nejde len o gél. Venovali sme pozornosť tomu, ako dokážu byť nechty pevné, lesklé a jedinečné. Krok po kroku sme pomaličky menili naše ruky.  

Prvý deň kurzu išlo najmä o teoretickú činnosť, kde žiaci získali nové informácie. Druhý deň mali možnosť aplikovať svoje nové teoretické vedomosti v praxi svojou vlastnou činnosťou. Po absolvovaní kurzu gélových nechtov žiaci získali certifikáty. Pani školiteľka bola milá a ochotná, usmerňovala nás pri práci a viedla nás k dokonalému výsledku.  

Po kurze gélových nechtov nasledoval aj kurz pedikúry. Zúčastnili sa ho žiačky z I. A, II. A a III. A triedy. Tento deň bol pre žiačky ukážkou toho, ako sa za krátky čas naučia činnosti, ktoré využijú aj v budúcnosti. Školiteľka žiačky oboznámila s teoretickou časťou a po výklade nasledovala praktická časť, kde mali možnosť aplikovať svoje teoretické vedomosti do praxe. Pani školiteľka odovzdala svoje rady a skúsenosti zo svojej dlhoročnej praxe žiačkam. Na základe vhodných rád sa môžu ďalej zdokonaľovať a vnímať všetko, čo im pomôže stať sa tými kozmetičkami, ktorými túžia byť.  

Ďakujeme, že máme šancu robiť to čo nás baví a žiť v prítomnom okamihu s ľuďmi prinášajúcimi nám nové informácie a radosť z práce. Vážime si a sme vďační pani školiteľke, ktorá nás posunula zas o krok bližšie k našej vysnívanej profesii. Veríme svojim cieľom a tešíme sa na ďalšie príjemné návštevy.  

Kolektív II. A