Aktuality 2022-2023, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Kurz líčenia na našej škole 2023

Krása nemusí byť vecou náhody. Nemusíme podliehať najmódnejším trendom, vedieť profesionálne ťahy, ani stáť hodiny pred zrkadlom, aby sme sa upravili a získali požadovaný efekt. Občas sa len stačí naučiť niekoľko trikov a osvojiť si pár ťahov. V piatok 31. marca 2023 sme mali možnosť absolvovať kurz líčenia a vyskúšať si na vlastnej koži ako docieliť na našej tvári krásne líčenie.  

Kurz prebiehal pod vedením pani Jany Laššákovej Šatanovej, ktorá nám na modelke ukázala celý postup líčenia. Jednotlivé kroky sme, na základe rád a postupov od pani školiteľky, vytvárali aj na vlastnej tvári. Počas nášho líčenia nás pani školiteľka usmerňovala a získali sme mnohé odporúčania, ako postupovať, aby sme dosiahli čo najkrajší efekt. Mali sme možnosť dozvedieť sa veľa užitočných rád a trikov, ktoré môžeme uplatniť pri vlastnej práci. Kurz mal skvelú postupnosť, kde sme sa okrem jednotlivých postupov dozvedeli veľa informácií o starostlivosti o pleť, o kozmetických produktoch, zistili sme do ktorých produktov sa oplatí investovať a ako jednať so zákazníkom, aby od nás vždy odchádzal spokojný. 

Všetko čo nám predviedla a predstavila, sme si mohli vyskúšať aj my na sebe. Ukázala nám správnu techniku používania štetcov. Všetko čo sme sa naučili, každá z nás určite využije.  

Za túto skúsenosť ďakujeme hlavne pani majsterke Bc. Soni Jendrolovej, ktorá nám tento kurz zabezpečila a pani Jane Laššákovej Šatanovej, ktorá bola ochotná prísť a ukázať nám spôsoby líčenia. Na konci kurzu nás čakala odmena. Bol to certifikát a malý darček, ktorý obsahoval rad kozmetických výrobkov značky, s ktorou spolupracuje. 

Sme vďačné, že sme mali možnosť absolvovať daný kurz a budeme ďalej môcť aplikovať naše nové skúsenosti a poznatky pri našich zákazníkoch. 

 

Kolektív II. A