Aktuality 2022-2023, ŠPORTOVÉ AKTIVITY

Kurz pohybových aktivít v prírode – Lyžiarsky kurz 

Lyžovanie je jeden z najobľúbenejších zimných športov. Preto bol pre žiakov prvého ročníka pripravený Kurz pohybových aktivít v prírode – Lyžiarsky kurz. Konal sa od 6. februára do 10. februára 2023 v lyžiarskom stredisku Uhliská v Nižnej.  

Kurzu sa zúčastnili žiaci I. A, I. B, I. K a I. M, ktorí chceli zdokonaliť svoje lyžiarske zručnosti a naučiť sa nové techniky. 

Po prvých dňoch, kedy sa žiaci zoznámili s lyžiarským výstrojom a naučili sa základné pohyby, postupne sa zdokonaľovali a už po niekoľkých dňoch boli schopní lyžovať aj na náročnejších zjazdovkách. Na konci kurzu sa uskutočnili lyžiarske preteky, na ktorých žiaci mohli ukázať svoje schopnosti a súťažiť medzi sebou. 

Po pretekoch nasledoval karneval, ktorý bol pre prvákov jedným z najväčších zážitkov celého kurzu. Prváci sa obliekli do kostýmov a pretekali medzi sebou na zjazdovkách. Vedúci kurzu pripravil aj rôzne zaujímavé súťaže a aktivity, ktoré zabezpečili, že žiaci si užili posledný deň v lyžiarskom stredisku. 

 Lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Uhliská v Nižnej bol pre žiakov prvého ročníka veľmi zábavným a vzdelávacím zážitkom. Prváci sa naučili nové zručnosti a techniky, zlepšili svoje lyžiarske schopnosti a získali nových priateľov. Vďaka profesionálnym inštruktorom a zdravotníkovi sa tento kurz stal bezpečným prostredím pre žiakov a vďaka tomuto kurzu sa stali ešte väčšími fanúšikmi lyžovania a už teraz sa tešia na ďalšiu príležitosť, kedy budú môcť lyžovať znovu. 

 

PaedDr. Radovan Pňaček 

vedúci kurzu