Aktuality 2023-2024, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Medzinárodné majstrovstvá KOUZLO KRÁSY 

Střední odborná škola a střední odborné učiliště Sušice v spolupráci s Nathanielom Syllte usporiadali 29. novembra 2023 osemnásty ročník Medzinárodných majstrovstiev KOUZLO KRÁSY.  

Téma tohto ročníka bola inšpirovaná legendárnou Science Fiction filmovou ságou Star Wars. Samotná téma vychádza z fantázie, predstavivosti súťažiacich a kreativity, taktiež vlastného ponímania bohatej tématiky. Našu školu reprezentovali žiačky z III. K a III. A triedy.  

Súťažili sme v troch súťažných disciplínach. Kozmetička Nikoleta (III. A) pod vedením Mgr. Soni Krupovej, vytvorila na modelke Beáte (III. A) krásne líčenie, ktorým veľmi zaujala. Dostala zaň veľa pochvál od porotcov. Pod vedením Mgr. Denisy Beňušovej reprezentovala našu školu v súťažnej disciplíne pánsky strih a styling žiačka Marika Janečková (III. K). Model jej robil Jakub s dlhšími hustými vlasmi. Zámerom bolo zaujať odlišnosťou od ostatných súťažiacich, čím Marika vytvorila dlhší pánsky strih. Na rozdiel od iných strihala len pomocou nožníc a ukázala aj svoju šikovnosť prácou s britvou a konečným nastylovaním. Spoločenský účes vytvorila žiačka Andrea Floreková (III. K) na modelke Natálii Brnušákovej. Všetko úsilie, ktoré vynaložila do prípravy, bolo aj krásne ocenené. Andrea získala tri ocenenia. Umiestnila sa na 1. mieste v súťažnej disciplíne Spoločenský účes, pričom v tejto disciplíne bolo 18 súťažiacich. Druhé ocenenie získala za Najkreatívnejšiu tvorbu zo všetkých súťažných disciplín. Tretie ocenenie získala titul Laureáta a to ocenenie Absolútny víťaz spomedzi všetkých zapojených 44 súťažiacich v jednotlivých disciplínach.  

Veľmi sa s nimi tešíme a sme vďační za príležitosť reprezentovať školu na medzinárodnej súťaži.  

 

„You are never well dressed, without great hair“ 

 

Mgr. Denisa Beňušová