Aktuality 2022-2023, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY, OSTATNÉ

Návšteva EP v Štrasburgu a pamiatok Paríža 

Vo februári 2023 mali žiaci našej školy možnosť po dlhom čase spôsobenom covidom vycestovať do západnej Európy. Cestu sme začali v Ingolstadte v Nemecku návštevou Audi Museum a Múzea medicíny – Deutsches Medizinhistorisches Museum. 

Cesta pokračovala v Štrasburgu, kde žiaci strávili pracovný deň v Európskom parlamente. Pozvánku od Európskeho parlamentu sme dostali na základe výhry vo vzdelávacom projekte Ambasádorská škola EP. Stretli sa tam žiaci stredných škôl z krajín EÚ, aby spolu diskutovali na tému: „There is only One Earth: The European Union’s ambition to stop deforestation”, s predstaviteľmi EP, pýtali sa, dávali návrhy na riešenie danej problematiky. Popoludní pracovali v interaktívnom workshope, kde simulovali prácu členov EP.  

Nasledoval deň strávený v Disneylande. Nedeľa patrila Parížu a jeho najatraktívnejším miestam: Louvre, Eifelovka, Sacre Coeur, Versailles.  

Čo na to žiaci? 

– Francúzsko je pekná krajina s mnohými zaujímavými miestami, ktoré stoja zato ich vidieť. Som rád, že som dostal túto možnosť.  

– Prvýkrát som bolo v iných krajinách a bolo to super. V Europarlamente som sa dozvedela nové informácie a nabrala nové skúsenosti. 

– Zážitok na celý život.  

– Najviac sa mi páčil Európsky parlament v Štrasburgu. Ak by som vedel, ako sa s jednotlivými témami pracuje, zapájal by som sa do diskusie. 

– Super zážitky z rôznych miest, na ktoré budem veľmi rada spomínať a som šťastná, že som mala v takom mladom veku takú obrovskú príležitosť. Ak by som mala príležitosť, tak by som išla znova. 

 

Ing. Eva Borovjáková