Aktuality 2023-2024, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Poskytovanie kozmetických a kaderníckych služieb v CSS

„Mám svoje muchy, ale aj motýle“ 

Nie sme stvorení ako dokonalá osobnosť. Niekedy naozaj nie sme takí akými chceme byť a často sa trápime prečo sa stalo niečo, čo nám zmenilo život. Nerozumieme tomu. Prečo práve my, prečo je toto náš osud? V domove sociálnych služieb sme zažili niečo, čo nám všetkým zanechalo ranu na duši. Starí ľudia sa trápia. Nepáčia sa im ich starecké škvrny, skrývajú jazvy, sú smutní, majú strach z toho čo bude. Sú uzavretí a nepochopení. Vždy ma teší keď sa môžem porozprávať s človekom, ktorý to potrebuje, ktorý ma rád počúva a vníma moje slová, zapisuje si ich priamo do mysle. 

Jediné čo sme chceli, je vyčariť im úsmev na tvári, dojať ich a potešiť. Pre nich to znamená oveľa viac. Je to pre nich ako predvianočný zázrak a zážitok na celý život. Zaspievali sme im, zahrali a boli tu aj slzy dojatia. Ďakujeme, že vás máme naši starí rodičia, bez vás by sme tu neboli. Sme občas zaseknutí v živote a bojíme sa čo bude. No len žite život, netrápte sa, že nie ste dosť bohatí, dosť chudí alebo len dosť. Ste takí aký máte byť, a preto sa nehanbite. Veď na konci života budete mať aj tak len seba a zážitky, ktoré budú uložené vo vašom srdci, vo vašej duši. Toto vám nikto nevezme. Je to to, vďaka čomu ste to vy. Jedinečná a krásna osobnosť, ktorá doslova žiari ako umelecké dielo. A tak sa zoberme, zdvihnime sa a poďme vyčariť vianočný zázrak každému, kto to práve potrebuje. Postačí len úsmev a pekné slová. Ak sa cítite zaseknutí, len kráčajte a nevzdávajte sa svojho sna. Choďte priamo za ním, aj keby vás to malo stáť pár pádov, pár chýb. No a čo. V škole nás učia nerobiť chyby a byť bezchybnými. Keď stojíme na vlastných nohách, to nás naučí oveľa viac. Cítime sa zrazu tak voľní, že to ani nechceme prijať, no žiť sa oplatí. Máte predsa rodinu, sny, a tak veľa maličkostí, ktoré nás každý deň tešia. 

Veselé Vianoce plné čarokrásnych momentov a hudby, ktorá vás postaví na nohy, vám želám ja a celý kolektív III. A triedy. Nevzdajte to, nech ste v akejkoľvek kapitole života. Nie je tu zlo alebo dobro, je len niečo medzi. A to medzi je život.  

 

Buď svoj, svoja. 

Vaša Sofi