Aktuality 2022-2023, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY

Prezentácia BARBER- úprava pánskeho strihu a brady

V utorok 18. 10. 2022 nás poctil svojou návštevou pánsky kaderník – barber Henrich, ktorý pôsobí vo svojom salóne RICH BARBER SHOP. V škole bol už 2x a opäť nás presvedčil o svojich profesionálnych skúsenostiach, odborných zručnostiach a príjemnom vystupovaní. Žiakom v učebnom odbore kaderník a študijnom odbore vlasová kozmetika predviedol ukážku pánskeho strihu a úpravu brady. Vysvetlil techniky používané pri strihaní vlasov, poukázal na tieňovanie a význam používania viacerých druhov strojčekov, ktoré sú veľmi dôležité na súčasné módne pánske strihy.

Dvaja asistenti, medzi ktorými bol aj absolvent našej školy Marcel Balák, počas prezentácie ochotne odpovedali na otázky žiakov.

Na základe tejto prezentácie sme dohodli ďalšiu spoluprácu. Tá umožni naším dievčatám zdokonaliť sa v barber zručnostiach odborne a profesionálne rásť s profesionálom pod jeho vedením.

Spätnou väzbou sme u žiakov zistili:

„Prezentácia bola veľmi pekná. Páčilo sa mi, že nám ochotne odpovedal na všetky otázky, popri strihaní nám vysvetlil techniky a smeli sme sa pozerať aj zblízka. Tiež sme sa dozvedeli, že niektorí páni si vyžadujú úpravu strihu a úpravu brady každý týždeň.“

Mgr. Denisa Beňušová

 barber