Aktuality 2023-2024, SÚŤAŽE

Školský šachový turnaj na online platforme

sach

V našej škole sa 21. septembra 2023 konal šachový turnaj s nečakaných nádychom modernej doby – online na platforme lichess.org. Šach je hrou, ktorá dokáže spojiť mladých ľudí a rozvíjať ich schopnosti v oblasti stratégie a taktiky.

Turnaj mal formát Švajčiarskeho typu so 7 kolami, s časovým obmedzením 2×8 minút na každú partiu. Táto kombinácia časového tlaku a náročných šachových úloh vytvorila vzrušujúce momenty počas celej súťaže.

Na turnaji súťažilo 9 nadšených šachistov zo školy. Po dlhom a napínavom dni na virtuálnej šachovnici sa na 1. mieste umiestnil Ľuboš Ovšák z I. Biis, na 2. mieste Patrik Vojtašák z III. Biis a na 3. mieste sa umiestnil Marek Koleň z II. Biis. Títo žiaci si zaslúžia uznanie za svoje výkony.

Tento šachový turnaj nebol len súťažou, ale aj príležitosťou pre študentov stretnúť sa, prekonať výzvy šachovej hry a budovať šachovú komunitu na škole. Počas turnaja bolo cítiť atmosféru súťaže a vzájomného rešpektu medzi hráčmi.

Gratulujeme všetkým šachistom za ich účasť a vášeň pre túto starobylú hru. Šach nie je len zábavou, ale aj nástrojom na rozvoj logického myslenia a riešenia problémov. Tešíme sa na ďalšie šachové udalosti na našej škole a na to, čo budúcnosť prinesie pre týchto talentovaných hráčov.

PaedDr. Radovan Pňaček