Aktuality 2023-2024, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY, OCENENIA

Súťaž Innovation Camp v Banskej Bystrici

V utorok 26.  septembra 2023 sme sa zúčastnili súťaže Innovation Camp v Banskej Bystrici v zložení žiačok II. M triedy: Sofia Kolejáková, Karin Ševčíková, Dária Bušová, Karin Lepáčková a Klára Tvoríková.

Po príchode si  nás rozdelili  do päťčlenných zmiešaných tímov.  Po slávnostnom otvorení nás čakala práca  na riešení výzvy s názvom: “Ako zabrániť ľuďom, aby nemíňali svoje peniaze na zbytočnosti.” Tu sme mohli prejaviť svoju  kreativitu a inovácie.  Veľkou výzvou bolo pracovať s ľuďmi, ktorých sme videli prvý krát v živote. Ale zvládli sme to aj s pomocou konzultantov, ktorí nás usmernili. Mali sme tri hodiny na to, aby sme prišli na nápadité riešenia. Následne pokračovalo prezentovanie nápadov jednotlivých  tímov.

Jedna z našich žiačok Klára Tvoríková si spolu so svojím tímom odniesla krásne tretie miesto. Ale aj my sme vyhrali. Už len to, že sme mali možnosť zúčastniť sa tejto akcie. Tým sme získali veľa skúsenosti, zážitkov či priateľstiev.  Touto cestou sa chceme poďakovať organizátorom JA Slovensko. Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie organizované touto spoločnosťou.

 

Naše zážitky:

 

Karin Ševčíková

Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť súťaže Innovation camp v Banskej Bystrici. Zo začiatku som bola dosť vystresovaná a bála som sa, čo ma čaká, no hneď ako som spoznala svoj súťažný tím, boli sme rozhodnutí, že chceme vyhrať. Bol to neskutočný zážitok a som rada, že som sa mohla zúčastniť. Aj keď sme ako skupina nevyhrali, vyhrala som skvelý deň s úžasnými ľuďmi. Naučila som sa veľmi veľa nových vecí. Dúfam, že  v budúcnosti budeme mať možnosť  zažiť niečo podobné.  

 

Daria Bušová

Páčilo sa mi, lebo som mohla získať nové skúsenosti  a spoznať nových ľudí.  Téma nebola najľahšia, ale bola zrozumiteľná. Mali tam výborné občerstvenie. 

 

Karin Lepáčková

Súťaž Innovation Camp bola pre mňa veľmi veľká výzva a ďalšia nová skúsenosť. Boli tam príjemní ľudia i porota. Páčilo sa mi, ako tam bol zorganizovaný každý jeden detail, odniesla som si odtiaľ veľmi veľký zážitok, na ktorý budem s radosťou spomínať. Keď sa mi naskytne ešte takáto príležitosť, určite sa zúčastním.  

 

Klára Tvoríková

Celá akcia sa mi veľmi páčila. Mala som trocha obavu ako to celé bude prebiehať, ale atmosféra bola príjemná. S naším tímom som si rozumela, dokázali sme sa zhodnúť skoro na všetkom. S výhrou som vôbec nepočítala, prekvapila ma, ale veľmi príjemne. Bola to nová skúsenosť, ktorá mi veľmi veľa dala. 

 

Sofia Kolejáková