Aktuality 2022-2023, OSTATNÉ, Udialo sa u nás

Tŕnistá cesta k  výhre – Deň imatrikulácie

 

1.septembra 2022 sa v Strednej odbornej škole podnikania a služieb v Námestove stretlo v učebni číslo jedenásť 30 nervóznych hláv. Z týchto 30 ľudí sa napokon stal jeden krásny a veľký kolektív plný kamarátov i kamarátok. Začiatky boli veľmi ťažké, keďže sa nikto s nikým nepoznal a ťažko sa nám hľadali slová v konverzácii. Ale neskôr prišla naša veľká záchrana, a to SLEČNA s heligónkou, ktorá svojou temperamentnou povahou zjednotila náš tichý kolektív.

Po niekoľkých spoločných hodinách v novom kolektíve I. B triedy, sme museli vymyslieť spoločný program na imatrikuláciu. To bola pre nás prvá veľká skúška. Našimi hlavami sa prehnalo plno nápadov, niektoré lepšie, niektoré horšie. Napríklad svadba, kde nikto nevedel, kto je ženích a kto nevesta, ale všetci vedeli, kam sa pôjdeme zabaviť. Ďalší z našich nápadov bola snehulienka, kde ani neboli trpaslíci, ale kôň. No napokon sme sa rozhodli využiť talent našej SLEČNY s heligónkou. Počas vymýšľania tohto programu sme sa veľmi nasmiali. Strávili sme dni plné vymýšľania nášho programu a hnevania učiteľov, no nakoniec sme sa predrali k veľkému dňu D – ku Dňu imatrikulácie. Na imatrikulácii sme ako prvé zažili požiarny poplach, pokreslili nás po tvárach ako čertov a niektorým sa ušla šľahačka priamo do tváre. 

Pred naším vystúpením sme boli všetci veľmi nervózni. Keď sme prišli na rad a začali sme predvádzať zábavný program, nemali sme dobrý pocit, ale keď sa obecenstvo po prvýkrát zasmialo, všetka nervozita z nás opadla a išlo to ako po masle. Na bažantskom bola fakt veľká konkurencia, všetci sme si mysleli, že to bude katastrofa spolu s naším pánom triednym učiteľom.

Po vystúpení nás čakalo mnoho náročných disciplín. Napríklad pukanie balóna „o svojho kamaráta“, kŕmenie jogurtom, podávanie karty ústami, pitie citrónovej šťavy, zhadzovanie plastových pohárikov jablkom, pripravovanie trojobalu hlavou, no všetci sme to horko-ťažko zvládli. 

Na naše veľké prekvapenie sme získali za náš program krásne prvé miesto a ako odmenu návštevu bowlingu v Kinderlande s naším triednym učiteľom. Čas plynul ako voda, všetci zabudli na bowling, ale 15. decembra 2022 sme sa vybrali do miestneho Kinderlandu užiť si našu zaslúženú výhru. Dlhou cestou sme bojovali proti mrazu a snehu, ale spoločne sme sa prebojovali do cieľa. Keď sme prišli do Kinderlandu, nastala technická chyba a ani polovica našej veľkej triedy „itečkárov“ na čele s veľkým „itečkárom“ ju nevedela vyriešiť. Načakali sme sa vážne dlho, ale ako naša trieda rada hovorí: ,,Dajako bolo, dajako bude,” a tak sa aj stalo. Z bowlingu sa nakoniec vyvinulo bláznenie a šantenie v Jump zóne. Nachádzalo sa tam množstvo trampolín, bazénov s penou a veľa smiechu. Pre 30 bláznivých hláv to bol naozaj krásny zážitok, a to aj pre nášho pána učiteľa. Všetci sme sa spoločne naskákali, nasmiali a odniesli si kopu modrín, fotiek a nezabudnuteľných zážitkov. Spoznali sme množstvo atletických schopností našich talentovaných spolužiakov, ale aj nášho drahého pána učiteľa.

Myslíme si, že Jump zóna bol oveľa lepší nápad ako bowling a čas nám uplynul omnoho rýchlejšie. Nikdy na tento zážitok nezabudneme a sme veľmi vďační, že práve my sme mohli mať túto krásnu príležitosť.  

Kristína Krišová, Izabella Romaňáková, I. B