Aktuality 2023-2024, OSTATNÉ

V zdravom tele, zdravý duch na SošPas

V minulom týždni sme mali príležitosť privítať v našej škole výnimočného hosťa – fitness trénera a kulturistu Mareka Zajonca. Účinkuje taktiež na sociálnych sieťach ako Instagram, Tiktok alebo Youtube. Natáča prevažne edukatívne videá pre ľudí, ktorí cvičia alebo chcú začať. Jeho návšteva bola inšpirujúcou udalosťou pre všetkých, ktorí si v našej komunite zakladajú na aktívnom a zdravom životnom štýle.  

Rozhodli sme sa s ním posedieť a získať bližší pohľad na jeho názory a rady pre tých, ktorí sa veľmi neorientujú v oblasti fitness a zdravého životného štýlu. Zároveň aj pomôcť ostatným prekonať sa a zlepšiť si svoje zdravie malými užitočnými krokmi. 

Marek Zajonc je známy svojou oddanosťou fitnessu a kulturistike, pricestoval do školy so zámerom podeliť sa o svoje bohaté skúsenosti a inšpirovať ľudí k dosiahnutiu svojich cieľov. Lukáš Joštiak a Patrik Vojtašák, dvaja študenti našej školy, mali možnosť viesť s ním fascinujúci rozhovor, ktorý hodláme zdieľať s našou komunitou. 

Rozhovor začal otázkou o začiatkoch Marekovej cesty vo svete fitnessu. Marek s nami zdieľal, že jeho prvý kontakt s cvičením odštartovala jeho freestyle BMX kariéra, keď hľadal spôsob, ako zlepšiť svoje triky a posunúť ich na ďalší level. 

Ďalej sme sa spýtali na jeho začiatky na sociálnych sieťach.  

Citujem: „Každý sa ma neustále pýtal, ako má začať, čo má robiť, a tak som to všetko vysvetlil vo videu a dal na Youtube. A tak to celé začalo.“  

Marek zdôraznil dôležitosť rovnováhy medzi duševným a fyzickým zdravím. Taktiež nám potvrdil, že sociálne siete môžu slúžiť ako dvojsečná zbraň. DETOX od sociálnych sieti vie veľmi pomôcť. 

V rozhovore boli aj otázky ohľadom zakázaných látok DMAA v predtréningových preworkoutoch alebo aj steroidov a ich dopad na zdravie. Marek je čistým príkladom k zdravému životnému štýlu.  

Nenechajte sa odradiť prekážkami a začnite malými krokmi. Každý krok vpred je krok správnym smerom.  

Rozhovor s Marekom Zajoncom nám otvoril oči pre silu, ktorú môžeme nájsť v sebe prostredníctvom fitnessu a kulturistiky. Dúfame, že aj naša komunita z neho bude čerpať inšpiráciu a motiváciu pre svoje vlastné cesty k silnejšiemu a zdravšiemu ja. 

„Pamätajte, že cesta je rovnako dôležitá ako cieľ.“ 

Lukáš Joštiak