Aktuality 2022-2023, JAZYKOVÉ AKTIVITY - SJL, ANJ, NEJ

Viedeň – Hofburg, Stephansdom, Prater

vieden

V piatok, 26. mája 2023, sme mali tú česť navštíviť nádherné mesto Viedeň. Táto výletná exkurzia bola pre nás nezabudnuteľným zážitkom, počas ktorého sme mohli objavovať bohatú históriu a kultúru tohto európskeho centra.

Našou prvou zastávkou bola návšteva Naturwissenschaftliches Museum, kde sa nám otvoril svet prírodných vied. Mohli sme sa ponoriť do fascinujúceho sveta geológie, biológie a astronómie. V múzeu sa nachádzali vzácne exponáty a modely, ktoré nám umožnili lepšie porozumieť prírode a jej tajomstvám.

Ďalším miestom, ktoré sme navštívili, bolo sídlo habsburských panovníkov – Hofburg. Táto rozsiahla budova je príkladom nádherného barokového a rokokového architektonického štýlu. Obdivovali sme veľkoleposť interiérov, ktoré svedčia o bohatstve a sláve dynastie Habsburgovcov.

Stephansdom, symbol Viedne, bol ďalšou zaujímavou zastávkou. Táto gotická katedrála nás zaujala svojou impozantnou vežou a nádhernou vnútornou výzdobou. Mohli sme si vychutnať úžasný výhľad z veže a na vlastné oči vidieť rozsah a krásu mesta.

Určite jedným z vrcholov výletu bol návšteva Prateru, známeho pre svoje zábavné atrakcie a najmä pre svoje symbolické koleso Riesenrad. Každý vyskúšal adrenalínové jazdy a užil si naplno voľný čas v tejto ikonickej rekreácii.

Ďakujeme pani učiteľke Ing. Márii Ďurdinovej, ktorá pre nás tento výlet zrealizovala.

Marko Madleňák, Ján Bartkovják, II. B