Aktuality 2022-2023, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY

Výnimočný deň H v Žiline pre žiakov odboru MRCR

V utorok 9. mája 2023 nastal pre triedu I. M výnimočný deň  H. Prečo deň H?  Pretože žiaci 1.M, v študijnom odbore  manažment regionálneho cestovného ruchu, navštívili v historickom centre mesta Žilina dva krásne hotely. A to:

Hotel Dubná Skala**** patrí vďaka svojej polohe, charakteristike a službám medzi komorné boutique hotely.  Hotel sa nachádza v historickej budove  s príjemnou komornou atmosférou v centre Žiliny. Moderné a dizajnérske prvky budovy vytvárajú súčasnú atmosféru s netradičným nádychom.

Hotel Holiday Inn **** je moderný štvorhviezdičkový hotel, patrí medzi kongresové hotely. Ponúka 8 konferenčných miestností, s kapacitou do 1000 osôb. Priestory sú určené na organizovanie rôznych konferencií, kongresov, školení, seminárov, plesov, svadieb, stužkových, promócií, rodinných osláv, či kultúrnych podujatí.

A čo sa páčilo naším žiakom?

Soňa: Najskôr sme navštívili obchodný dom Mirage a potom hotel Dubná skala. Veľmi ma zaujali historické priestory, ako bolo všetko krásne farebné zladené. Pani,  ktorá nás sprevádzala bola veľmi milá a krásne sa vyjadrovala o hoteli. Potom sme pešo zašli k druhému hotelu Holiday Inn. Ten ma už očaril od exteriéru. Keď sme vošli dnu zaujali ma staré modely áut a aké veľké priestory sa tam nachádzali. Pán, ktorý nás sprevádzal, bol veľmi vtipný i sympatický. Celkovo hotely hodnotím veľmi dobre. V budúcnosti by som ich opäť rada navštívila, prípadne sa tam zamestnala.

Danylo: Navštívili sme dva hotely. Prvý bol Dubná Skala a druhý bol Holiday Inn. Každý hotel je výborný, ale najviac sa mi páčil Holiday Inn. Dubná Skala je dobrá, ale Holiday Inn je lepší tým, že má veľa možností. Keď prídeš do Dubnej Skaly, tak tam sa môžeš len ubytovať, ale v Holiday Inn si môžeš ísť oddýchnuť alebo zacvičiť. Chceš tam urobiť konferenciu? Tak kľudne môžeš. Holiday Inn má najväčšie konferenčné miestnosti. Dubná Skala je dobrý hotel, ale v porovnaní s Holiday Inn, je podľa mňa Holiday Inn oveľa lepší. Dubnú Skalu hodnotím na 8/10 a Holiday Inn na 10/10.

Tamara: Dubná skala – páčili sa mi steny, na ktorých boli obrazy taktiež tam bolo čisto a voňavo. Mali sme možnosť vidieť aj neupratané izby. Pohostili nás čerstvo upečenými sušienkami, ktoré boli veľmi dobre😀. Holiday Inn – páčil sa mi wellness na najvyššom poschodí s pekným výhľadom na mesto Žilinu. Izby boli čisté a upratané. Boli tam aj apartmány. Na recepcii sú vystavené 3 autá, ktoré vás určite môžu zaujať. Hotely hodnotím veľmi pozitívne!.

Matej: Môj najväčší zážitok bol v Holiday Inn a to preto, lebo ma ohromili,  hlavne tie starodávne autá a fitko. Všetky izby tam boli úžasné a to super wow excellent hotels. Teším sa na ďalšie exkurzie. Ďakujem za super zážitok😊😊.