Aktuality 2022-2023, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY

Workshop Robotika spája generácie

robotika

31. mája 2023 sme v našej škole organizovali workshop s názvom „Robotika spája generácie“. Tento odborný informatický workshop je súčasťou projektu s rovnakým názvom a bol pripravený žiakmi prvej a druhej triedy odboru Informatika a informačné systémy spolu s učiteľmi informatiky.

Cieľom tohto workshopu bolo spojiť mladšiu a staršiu generáciu a ponúknuť staršej generácii príležitosť naučiť sa bezpečne používať aplikácie v mobile, poukázať na nástrahy používania internetu a objaviť fascinujúci svet robotiky.

Na workshope sme vytvorili priateľské prostredie, v ktorom sa seniori mohli učiť od mladšej generácie a zároveň si vymieňať skúsenosti so svojimi rovesníkmi. Veríme, že medzigeneračné vzdelávanie je dôležité nielen pre seniorov, ale aj pre mladšiu generáciu, pretože sa tak môžeme navzájom obohacovať.

Pozvaným seniorom sme poskytli praktické informácie o najpoužívanejších mobilných aplikáciách, ktoré sú vhodné pre staršiu generáciu a dozvedeli sa, ako im môžu pomôcť v ich bežnom živote. Okrem toho sa seniori naučili ako si dávať pozor na podvodné telefonáty, sms, emaily či obchodné praktiky podvodníkov.

Zúčastnili sa aj na praktických aktivitách, kde sa ponorili do sveta robotiky. Spolu so žiakmi skladali a oživovali robotov Robobloq Qoopers. Taktiež mohli vidieť prácu žiakov s micro:bitmi a robotickými autíčkami Smart Cutebot.

Veríme, že okrem užitočných bezpečnostných informácií a nových zručností v stavaní a ovládaní robotov si tak seniori odniesli aj väčšiu istotou pohybovať sa v digitálnom svete a nebáť sa využívať súčasné  moderné technológie.

Okrem digitálnych zručností sme pozvaným seniorom tiež poskytli možnosť využiť kozmetické a kadernícke služby poskytované našimi študentmi odboru kozmetik a kaderník. Tieto služby boli k dispozícii v našich školských salónoch krásy, kde mohli seniori zrelaxovať a oddýchnuť si.


A čo na workshop hovorili pozvaní hostia?

Super pripravené, dozvedeli sme sa nové a užitočné informácie, ďakujeme.

Páčilo sa mi to veľmi, takú starostlivosť som nečakala vôbec, ďakujem veľmi pekne.

Boli ste perfektní, tí čo neprišli, môžu ľutovať, určite vás odporučíme ďalším a keď budete robiť ďalšie aktivity, dajte nám vedieť, radi prídeme znova.

Škoda, že som nezobral so sebou aj vnuka, tomu by sa to tiež veľmi páčilo.

Bolo to výborné, aj sme sa niečo nové naučili, aj sme si v oddýchli v salóne.

 

Mgr. Daniela Joštiaková