Aktuality 2023-2024, KADERNÍCKE A KOZMETICKÉ AKTIVITY, SÚŤAŽE

„ZLATÉ NOŽNICE“ – Interbeauty

Našej škole veľmi záleží na vyhľadávaní príležitostí pre žiakov, ktoré ich dokážu posunúť v ich zručnostiach a skúsenostiach.

V odboroch KADERNÍK a KOZMETIK je už dlhé roky takouto príležitosťou Medzinárodný veľtrh kozmetiky Interbeauty v priestoroch výstaviska Incheba v Bratislave, na ktorom sa naši žiaci so svojimi vyučujúcimi zúčastňujú nielen v rámci odbornej exkurzie, ale aj ako súťažiaci v rôznych kaderníckych a vizážistických súťažiach.

Naši žiaci sa zapojili do súťaže „ZLATÉ NOŽNICE“, ktorá sa konala 10. novembra 2023, kde nás na tohtoročnom 9. ročníku reprezentovali dve súťažiace v odbore kaderník – téma „Komerčný svadobný účes“ a dve súťažiace z odboru kozmetik – téma „Barbie“. Súťažiace predviedli na svojich modelkách úžasnú súhru svojich získaných remeselných zručností, estetického cítenia, kreatívnej i umeleckej tvorivosti a to vďaka praktickým hodinám na OV pod vedením majstrov OV, ale aj ostatných vyučujúcich na odbornom teoretickom vyučovaní.

Modely boli hodnotené podľa vopred stanovených kritérií, ale aj celkovej vizáže – oblečenie, doplnky, vystupovanie. Aj keď sme si tohto roku žiadne ocenenie z Bratislavy nepriniesli, práce našich žiačok vysoko prečnievali spomedzi 41 ostatných žiackych súťažiacich v oboch kategóriách, za čo je škola právom na svojich žiakov hrdá.

Medzinárodný veľtrh kozmetiky je zárukou najnovších trendov i stálic v oblasti starostlivosti o pleť, telo, vlasy a nechty. Sprievodný program je plný nielen súťaží, ale aj exhibícií a tém určených pre odborníkov, majiteľov salónov a všetkých, ktorí sa venujú témam krásy, takže naša škola tam nesmie chýbať. Spoznali sme trendy pre zdravý životný štýl, mali sme možnosť vybrať si pre seba tie najvhodnejšie produkty. Zažili sme krásu, zdravie, dobrý pocit, dopriali si a načerpali množstvo inšpirácií.

Bc. Dáša Chudiaková