Aktuality 2019-2020

FUTURIKON 2019

Žiaci I. B a I. M triedy sa 16. septembra 2019 zúčastnili výstavy informačných technológií Futurikon v Žiline. Na tejto výstave sme videli najnovšie technológie a zúčastnili sme sa rôznych prednášok a workshopov.

Mali sme možnosť vyskúšať virtuálnu realitu, zahrať si rôzne hry, vyskúšať si ako rýchlo a presne píšu a veľa iných vecí. Na fakulte elektrotechniky a informačných technológii sme si pozreli a vyskúšali koncoročné práce vysokoškolákov, mohli sme sa dokonca aj previezť elektrickým taxíkom a vyhrať ceny v hodnote až 1000 eur. Najviac nás zaujala virtuálna realita a hry vysokoškolákov.

 

Peter Vorčák, I. Bsps

Workshopy a prednášky boli veľmi zaujímavé. Vybrali sme si prednášku o 3D skenovaní, ktorá nás veľmi zaujala – ako dokážu naskenovať nejakú budovu a potom ju vytlačiť na 3D tlačiarni. Vytvoriť dokonalú kópiu. Páčila sa nám aj prednáška o KPR (kardiopulmonálna resuscitácia). Vysvetlili nám ako sa má správne vykonávať KPR. Počítač napojený na figurínu vyhodnotil správnosť KPR. Ukázali nám aj, čo znamenajú jednotlivé parametre na monitore (tlak krvi, pulz, počet dychov, okysličenie krvi). Dokonca sme si to mohli aj na figuríne vyskúšať. Stretli sme veľmi prijemných ľudí, rozprávali nám o nových technológiách, ktoré môžeme nielen teraz, ale aj v budúcnosti využiť.

Petra Jankolová, I. Bmov