Aktuality 2017-2018

Súťaž „Škola, ukáž sa“ – Krásna ako HELENA TRÓJSKA

Krása a žena – to nevyhnutne patrí k sebe. Dokazuje to aj naša minulosť, kde povestná krása žien ovplyvňovala aj politiku a vývoj svetových dejín. Chýr o kráse egyptskej Kleopatry či trójskej Heleny pretrvával tisícročia.

 

A práve týmito ženami sa inšpirovali organizátori súťaže „Škola, ukáž sa“ – Spojená škola v Ružomberku. Zúčastniť sa mohli všetky školy v Žilinskom kraji. Tie, ktoré sa nebáli ukázať ostatným, čo vedia, sa 13. februára 2018 stretli na kozmetickej súťaži „Kleopatra“ a na kaderníckej súťaži „Helena Trójska“. Okrem správnej voľby líčenia a účesu patrila k tomu aj celková vizáž modeliek, a to vrátane dobového oblečenia i doplnkov. Súťažiace dievčatá vytvorili v priebehu presne stanoveného času rôzne variácie dávnych krások. Najlepšie sa to podarilo našej žiačke – kaderníčke Daniele Vrabcovej, ktorá so svojou Helenou Trójskou (modelkou Sofiou Toporovou) získala 1. miesto. Natália Holubová a jej Kleopatra (Denisa Žilková) získali v kozmetickej súťaži 2. miesto. Soňa Jendroľová a jej modelka Zuzana Kurtulíková sa síce neumiestnili na stupni víťazov, ale tiež dôstojne reprezentovali našu školu.

Všetkým súťažiacim ďakujeme, že vďaka ich odvahe a šikovnosti nás mohol hriať pocit hrdosti z dobre vykonanej práce. A samozrejme ďakujeme aj majsterkám odbornej výchovy, ktoré vďaka láske k svojmu povolaniu dokážu „nakaziť“ aj svojich „zverencov“ odvahou i kreativitou.