Aktuality 2016-2017

Microsoft vybral piatich našich žiakov do svojho tímu!

Touto cestou gratulujeme našim piatim žiakom – Kristíne Zemančíkovej (II. B), Kláre Chromuľákovej (II. B), Zuzane Kulichovej (II. B), Patrícii Metesovej (II.B) a Tomášovi Vojtašákovi (III. B) a tešíme sa z ich postupu do programu Študentské trénerské centrum firmy Microsoft.

 

16. decembra 2016 sa naši žiaci zúčastnili celoslovenského výberového konania, ktoré konala spoločnosť Microsoft v Bratislave s cieľom vybrať najlepších záujemcov do programu Študentské Trénerské Centrum.

Tento program je určený pre stredoškolských študentov, ktorí sa chcú zdokonaľovať v IT a majú záujem urobiť pre svoju budúcnosť niečo viac. Cieľom celého programu je pripraviť vybraných študentov v oblasti lektorskej činnosti, technológií Office, programovania a správy sietí tak, aby ich ďalšia cesta napomohla k postupu medzi elitných študentov Microsoft Student Partner. Vybraní študenti programu majú možnosť stretávať sa s významnými osobnosťami a zúčastňovať sa zaujímavých akcií, ako sú rôzne konferencie, workshopy či IT semináre.

Cieľom prvej fázy STC je, aby boli študenti natoľko znalí aplikácií Office a angličtiny, aby následne mohli absolvovať skúšky Microsoft Office Specialist (MOS). Microsoft Office Specialist je medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý dokazuje znalosť produktov Office na pokročilej úrovni. Získanie medzinárodne uznávaného dokladu IKT môže študentom uľahčiť vstup do praxe a zároveň môžu zužitkovať znalosti pri výučbe na školách alebo na stážach medzinárodne uznávaných spoločností. V druhom roku študenti absolvujú výučbu programovania a serverových technológií. V prípade záujmu študent môže získať množstvo odborných certifikácií prostredníctvom kurzov v programe Microsoft VirtualAcademy alebo odborných testov, vďaka ktorým môže získať titul Microsoft CertifiedProffesional. Certifikáty z danej oblasti dokazujú, že ich držiteľ je skutočným expertom v odbore.

Druhý ročník STC je ukončený praktickou absolventskou prácou a slávnostným odovzdaním certifikátov o úspešnom absolvovaní tohto programu. V spolupráci so spoločnosťou Microsoft môžu študenti zostať i naďalej. Celý program je zakončený slávnostným ocenením študentov v podobe „promócie“. Študenti môžu pokračovať ďalej a môžu postúpiť do programu určeného predovšetkým pre vysokoškolákov – Microsoft Student Partner (MSP). Svoju aktivitu v programe Microsoft Student Partner študenti udržujú aj po dokončení strednej školy a pri vstupe na vysokú školu. Tento program im pomôže pri zviditeľnení mena a získaní ďalšej praxe.

Absolventi STC a následne MSP tak majú veľkú konkurenčnú výhodu a náskok pred ostatnými pri hľadaní a budovaní silnej kariéry.

Preto sa veľmi tešíme, že firma Microsoft vybrala spomedzi všetkých záujemcov práve piatich našich študentov, ktorí týmto postupom získali veľmi zaujímavé možnosti pre svoj profesijný rast. Ešte raz našim žiakom gratulujeme a držíme palce na ich ceste za lepšou a zaujímavejšou budúcnosťou.

Zdroj.