Aktuality 2016-2017

Miluj ľudí, daruj im svoj čas a nezapínaj počítač zas

25. apríl 2017 bol deň, kedy naši školskí herci pripomenuli žiakom i pedagógom, že je dôležité milovať ľudí, darovať im svoj čas a nezapínať počítač zas.

 

{youtube}kTLwYyuSfTA{/youtube}

 

Formou výchovno-zábavného programu v Aule SOŠ v Námestove poukázali na súčasnú situáciu v spoločnosti, pretože ľudia prestávajú komunikovať, nestretávajú sa a všetko sa rieši virtuálne. „Život na sieti a so sieťou“ – vzťahy „sa upevňujú“ cez sociálne siete, „športuje sa“ na stoličke pred počítačovou obrazovkou, nakupuje sa cez internet bez overenia serióznosti firiem, zverejňujú sa osobné údaje, fotografie…

    

Program končil prezentáciou s názvom „Desatoro môjho internetového ja“, ktoré vytvorili žiaci II. M formou odporúčaní, ako sa vyhnúť nebezpečnej komunikácii na internete.

IKT technológie sú úžasným výdobytkom modernej doby, ktoré nám majú slúžiť, ale ak človek začne slúžiť im, je to VEĽMI NEBEZPEČNÉ…

ŽIJEME LEN RAZ, a preto nepremárnime ten čas…

Ďakujeme všetkým za pomoc pri realizácii projektu i programu – talentovaným školským hercom, spevákom, hudobníkom, učiteľom i žiakom, ktorí prispeli hodnotnými prezentáciami na tému.