Aktuality 2016-2017

„A až po výhre v Košiciach sme si uvedomili, že tá drina naozaj stála za to.“

Na 22. ročníku JA Veľtrhu podnikateľských talentov 2017, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, boli 5. apríla 2017 v Košiciach ocenené najlepšie študentské firmy.

 

Takmer 250 študentov zo 48 JA Firiem prezentovalo výsledky svojho podnikania na celoslovenskej súťaži, ktorú každý rok organizuje nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko.

Stredná odborná škola v Námestove je neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu už celých 15 rokov. JA Firma FUTURE MONEY, ktorú založili študentky 3. ročníka študijného odboru obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy, prerazila na veľtrhu s náučno-zábavnou hrou „Happy Money“, ktorá rozvíja finančnú gramotnosť detí na 1. stupni základných škôl.

„Našli sme dieru na trhu a chceli sme zábavnou formou vysvetliť deťom, že finančná gramotnosť nie je zložitá, ale pre život veľmi dôležitá. Pri hre nie je dôležité, ktorý v poradí prídeš do cieľa, ale koľko dokážeš ušetriť“, povedala Alžbeta Mazuráková, viceprezidentka ľudských zdrojov.

FUTURE MONEY si odniesla z veľtrhu hneď niekoľko ocenení – 1. miesto v kategórii MARPEX Úžitkový produkt, 3. miesto v S&T Marketingová prezentácia a postup medzi 8 tímov, ktoré sa zúčastnia TOP finále JA Firiem v Bratislave.

„Ak uveríš v seba, ak uveríš v to, čo robíš, ak dáš zo seba viac ako dokážeš dať, tak potom tvoja práca nikdy nevyjde nazmar“, dodala Frederika Kovaličková, prezidentka JA Firmy.

Touto cestou úprimne ďakujeme vedeniu ZŠ Slnečná Námestovo, ZŠ s MŠ Krušetnica, ZŠ s MŠ Zuberec a ZŠ s MŠ Habovka za príležitosť prezentovať našu hru, spojenú s workshopom, ich žiakom.