Aktuality 2019-2020

Akadémia Step By Step-asociácia FISY

Asociácia FISY – „Vzdelávajte sa s nami“, pôsobí ako asociácia kaderníckeho remesla a dekoratívnej kozmetiky pod vedením Nathaniel Jakub Syllte a Pavel Filandr, ktorí školia na strených odborných školách žiakov v odbore kaderník, vizážista a vlasový stylista.

Usporadúvajú tiež kadernícku a kozmetickú súťaž KORUNA KREATIVITY, na ktorej sme sa zúčastnili dvakrát. Zároveň sme postúpili na stredoeurópsku súťaž do Prahy, tento rok sme postúpili do Bratislavy.

 

V našej škole sa realizovalo odborné školenie pod vedením týchto prestížnych stylistov. Od 5. do 7. februára 2020 sa žiaci zúčastnili školenia (kurzov), kde sa zoznámili s rôznymi technikami make-upu, tieňovania vo večernom a v spoločenskom líčení, spoznali nové trendy vo vizážistike a v líčení. Pavel Filandr nám zaujímavo odovzdával skúsenosti a techniky, s ktorými sa stretol počas svojej praxe. Najskôr predviedol ukážku líčenia na modelke a potom sme si všetci vzájomne skúšali líčenie podľa ukážky. Stylista nás usmerňoval, pomáhal a spoločne sme to zvládli. Každý kto pozorne počúval, skúšal a pýtal sa, si odniesol nielen nové techniky líčenia, ale sa aj zoznámil s dekoratívnou kozmetikou a získal skúsenosti prestížneho stylistu.

 

Počas nasledujúcich dní žiaci učebného odboru kaderník absolvovali rôzne kurzy. Na kurze predlžovania vlasov stylista oboznámil žiakov s metodológiou a technológiou. Pod dohľadom si všetci žiaci vyskúšali rôzne techniky. Posledný deň boli žiakom prezentované nové techniky dámskych a pánskych strihov na štyroch modeloch. Pavel ukázal viacero techník na krátkych a dlhých vlasoch a tiež niekoľko variácií úpravy predvedených strihov. V popoludňajších hodinách sa žiaci zdokonalili v technikách spoločenských účesov jednoduchými spôsobmi na viacerých modeloch. Po ukončení kurzu si každý odniesol certifikát od akreditovanej asociácie MSMT.

Motto: „Vzdelávajte sa s nami“ stylistov vystihuje a veríme, že sa s nimi stretneme počas štúdia nielen pri kurzoch, ale aj pri súťažiach, ktoré organizujú na vysokej odbornej a profesionálnej úrovni.