Aktuality 2015-2016

DILONGOVA TRSTENÁ 2016

3. júna 2016 sme sa zúčastnili 25. ročníka recitačnej súťaže Dilongova Trstená. Súťaž sa konala v Trstenej v ZŠ s MŠ R. Dilonga. Podporu a zároveň spoločníka nám robila pani profesorka Erika Kovaľová.

 

Po príchode do Trstenej sme sa išli zaregistrovať. Tam sme dostali pero, zápisník a brožúrku. Čakalo nás aj malé uvítacie občerstvenie. Neskôr sme sa presunuli do Domu kultúry v Trstenej, kde bolo najskôr vyhodnotenie súťaže Dilongovým perom, potom nás oboznámili so súťažou a nakoniec nás čakalo divadlo s názvom: „Lúče otcovstva“, ktoré nám prišli zahrať divadelníci z Bratislavy.

Po skončení divadla sme sa presunuli do školy. Prednášali sme dielo od P. O. Hviezdoslava v podaní Dominiky Poláčikovej – Krvavé sonety a R. Dilonga – Sväté rozjímanie v podaní Matúša Vojtaššáka. Po odrecitovaní všetkých diel sme išli na obed. Po obede sme sa vrátili na rozbor, kde nás hodnotiaca komisia konštruktívne skritizovala za chyby, ktoré sme pri prednášaní urobili, ale nás aj pochválila.

Nakoniec sme sa vrátili naspäť do Domu kultúry v Trstenej, kde boli vyhlásené výsledky. Hoci ani jeden z nás nevyhral, sme zase o niečo múdrejší a vieme, čomu sa vyvarovať nabudúce.