Aktuality 2017-2018

JA Veľtrh podnikateľských talentov 2018

Budúce hviezdy slovenského biznisu už vo svojich 17-ich rokoch vyrábajú inovatívne netradičné výrobky. Široká verejnosť sa mohla o tom sama presvedčiť na súťaži JA Veľtrh podnikateľských talentov, ktorý sa už po 23. krát konal 21. marca 2018 v bratislavskom Avione.

 

Možnosť prezentovať sa dostali školy, ktoré sú zapojené v školskom roku 2017/18 do vzdelávacieho programu JA Aplikovaná ekonómia alebo JA Podnikanie v cestovnom ruchu, ktoré zastrešuje nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko. Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR – Andrej Kiska.

Stredná odborná škola v Námestove je už tradične neodmysliteľnou súčasťou uvedeného podujatia. JA Firma Miss.P., ktorú založili žiačky 3. ročníka študijného odboru obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy, predstavili na veľtrhu didaktickú pomôcku pre deti 1. stupňa ZŠ – „Vybrané slová hrou“, ktorá pomáha deťom lepšie si zapamätať vybrané slová nielen pomocou učenia, ale prostredníctvom básničiek, kreatívneho myslenia a vizuálnej pamäte.

„U detí patrí slovenský jazyk medzi neobľúbené predmety. Nemôže za to Ľudovít Štúr či Anton Bernolák. Môžu za to pravopisné diktáty. Z e-mailovej komunikácie a z komunikácie na sociálnych sieťach sa už takmer stratili dĺžne a mäkčene. Čo ak podobný osud stihne aj Ypsilon? My, bojovníčky za Ypsilon, chceme, aby sa Ypsilon stal obľúbeným písmenkom pre deti a čo je najdôležitejšie, chceme naučiť deti vybrané slová na celý život.“, zdôraznila Zuzana Kulichová, prezidentka JA Firmy.

O umiestnenie zabojovalo 228 žiakov zo 47 JA Firiem z celého Slovenska. Odborná porota udelila niekoľko ocenení v 5 hlavných kategóriách a 2 výberových oceneniach. Z veľtrhu sme si odniesli krásne 3. miesto v hlavnej kategórii prezentácia na pódiu. Aj napriek dlhej a ťažkej ceste sme to nevzdali, ale dotiahli do úspešného konca!