Aktuality 2017-2018

Kadernícke umenie na export

Úspech žiaka je pre učiteľa tou najväčšou radosťou. O takúto radosť „bez hraníc“ sa pre nás 12. apríla 2018 postarala žiačka Strednej odbornej školy v Námestove – Daniela Vrabcová, ktorá získala 1. miesto v medzinárodnej kaderníckej súťaži žiakov v poľskom Opole.

 

Potešila nás pozvánka usporiadateľov – Strednej odbornej školy Stanislava Staszina a presvedčení o zručnosti našich kaderníčok (dokazujú ju aj úspechy na celoslovenských súťažiach) sme sa rozhodli skúsiť šťastie aj za hranicami. A tak sa v medzinárodnej konkurencii (Poľsko, Nemecko, Česko, Ukrajina a Slovensko – 57 súťažiacich) ocitli aj naše žiačky, a to Daniela Vrabcová, Jolana Genšiniaková a Katarína Kurtulíková. Ich výtvory na tému „Jarné Inšpirácie – Cesta vekmi“ sa nedali prehliadnuť a zapôsobili aj na odbornú porotu. No víťaz môže byť len jeden a v tomto prípade to bola Daniela so svojím extravagantným účesom.

Okrem hodnotnej odmeny pre víťazku si všetky súťažiace odniesli veľa zážitkov a presvedčenie, že sa so svojou šikovnosťou nestratia ani za hranicami Slovenska.