Aktuality 2017-2018

Liba Chiara Hladeková

Stretnutie s autorkou Libou Chiarou Hladekovou v zaujímavom rozprávaní nám priblížila svoje zážitky z putovania do mesta Santiago de Compostela a porozprávala o svojej ceste do Santiaga de Compostela, ktorú absolvovala pešo po Svätojakubskej ceste. Zároveň prezentovala aj svoju knihu „Čas, kdy nohy byly středobodem mého vesmíru” a besedovala so žiakmi našej školy.

 

Camino de Santiago alebo Cesta do Santiaga de Compostela – Starobylá putovná cesta sv. Jakuba je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Liba Chiara Hladeková o svojej ceste hovorí:

„Putovala som pešo od 1. do 30. apríla 2014, za mesiac som prešla osamote 830 km. Na konci to bolo už náročné, cítila som celé telo, hádam len vlasy sa vyhli bolesti. Camino je o slobode a jednoduchosti, záleží len na vás, odkiaľ a ako dlho idete, či cestu pojmete ako zoznamovaciu párty alebo ostanete osamote v mlčaní. Stretnete kohokoľvek, je tu kotol národností, kultúr a rozmýšľania, je tu dokonalý priestor na poznávanie sveta a seba samého. Všetko čo máte, sa musí vojsť do jedného batoha. Musíte sa ceste poddať, prijať jej pravidlá a nebojovať s ňou.“

Ak sa chcete s ňou zoznámiť, môžete nahliadnuť do knihy, máme ju v knižnici.