Aktuality 2019-2020

Po stopách viery našich otcov

Spolu so žiakmi našej školy (I. A, I. B, I. K, I. M, III. A) sme sa zúčastnili exkurzie „Po stopách viery našich otcov“ v dňoch 22. – 24. 11. 2019. Navštívili sme európske veľkomesto Paríž.

Počas trojdňového víkendového pobytu sme si pozreli pamiatky – Kaplnku Kataríny Laboure, Baziliku Sacré-Coeur a samozrejme aj slávnu dominantu mesta Eiffelovu vežu.

Prvú zastávku výletu sme uskutočnili ešte v deň príchodu do Paríža, a to návštevu Eiffelovej veže. Náročný deň plný cestovania sme ukončili krásnym výhľadom na nočné mesto a pulzujúcou atmosférou veľkomesta.

Nasledujúci deň sme zavítali do krásnej Kaplnky sv. Kataríny Laboure, kde sa v roku 1830 zjavila Panna Mária. V kaplnke je dodnes zachovaná stolička, na ktorej sedela Panna Mária počas zjavenia. V chráme je vystavené neporušené telo sv. Kataríny, svätica má otvorené oči a jej pohľad je zarážajúco živý.

Ďalšou zastávkou „Po stopách viery našich otcov“ bola majestátna Bazilika Sacré-Coeur. Chrám stojí na vrchu Montmartre a je najvyšším bodom mesta, ponúka vyrážajúci pohľad na mesto. Bazilika bola postavená koncom 19. storočia na znak úcty k Srdcu Pána Ježiša a taktiež ako pamiatka na sv. Máriu Margita Alacoque. Rehoľná sestra mala videnia Pána Ježiša, ktorého srdce horí plameňom lásky.

Posledný deň sme strávili prechádzkou hlavným centrom mesta. Navštívili sme Víťazný oblúk, prešli sme sa slávnou ulicou Champs-Ellysées a krásnymi zákutiami mesta.

Návšteva Paríža a posvätných miest bola jedinečná a výnimočná. Pri návšteve Paríža odporúčame navštíviť tieto miesta a vychutnať si ich neopísateľnú atmosféru. Zároveň sa chceme poďakovať vedeniu školy za možnosť navštíviť a zažiť Paríž naživo.

{youtube}J4W03vN-B3E{/youtube}

{youtube}aTnzelRultc{/youtube}