Aktuality 2015-2016

Ruleta života

V utorok 23. februára 2016 sme mali tú česť privítať na našej škole po druhýkrát spisovateľku Darinu Hamarovú. Vlani nám spisovateľka predstavila romány Slzy muža a následne ďalší skutočný príbeh zo svojho života Životom nekráčam sama.

 

Za ten jeden rok sa autorke podarilo napísať ďalší úspešný román Ruleta života „Mŕtvym patria spomienky, živým láska. Všetci hľadáme svoj vysnený pokoj a len málokto z nás ho skutočne nájde.“ Tento román nám len sčasti predstavila, aby nás neukrátila o zážitok z čítania. Príbehy od spisovateľky sú postavené na skutočných základoch, ktoré nám život prináša. Autorka vykresľuje emocionálny svet nielen svoj, ale všetkých svojich hrdinov.

Jej život je poznačený pádmi a výstupmi, s ktorými sa podelila s mladou generáciou. Počas besedy hosť podujatia zodpovedal na množstvo zaujímavých otázok od študentov a učiteľov. Dala nám nahliadnuť do svojho vnútra a dešifrovať jej pocity pri písaní. Podujatie sa vydarilo a stretlo sa s veľkým záujmom zo strany školy ako aj samotnej Dariny Hamarovej. Aj keď o sebe tvrdí, že je iba autorka, prajeme jej ešte mnoho nových kníh, aby sa z nej stala spisovateľka. Pre tých, čo sa nezúčastnili na besede a majú záujem čítať knihy od tejto autorky, máme dobrú správu. Knihy sa nachádzajú aj v školskej knižnici.