Aktuality 2021-2022

Zbojnícka koliba v Oravskej Jasenici – odborná exkurzia

23. februára 2022 sme sa zúčastnili odbornej exkurzie v Zbojníckej kolibe. Exkurzia sa nám veľmi páčila. Celá koliba vo vnútri aj vonku má nádherný ľudový dizajn a vybavenie. Milo prekvapilo, že sa tam nestratíš, pretože všetko je prepojené a rozumne zorganizované.

phoca thumb m 001

Malé chatky vedľa koliby, ktoré sme videli a kde sme si urobili fotku, sú útulne, dokonalo zariadené a príjemné. Najviac sa nám páčilo na úseku wellness. Videli sme sauny, vírivky, masáže, bazén, pivný kúpeľ, postele so slamou a dokonca aj fit zónu. Niekedy by sme si ich chceli vyskúšať a taktiež v takom zariadení pracovať. Po prehliadke wellness sme išli do herne, kde sme zahrali kalčeto a biliard.

Prevádzkarka nás previedla aj cez výrobne a odbytové strediská, vysvetlila, ako a čo sa v nich robí.

Nečakané super prekvapenie na záver – lahodné občerstvenie a suvenír.

Chceli by sme sa všetkým poďakovať za to, že nám umožnili vidieť takéto zariadenie, boli ochotní venovať nám čas a že sme mohli vidieť ako to funguje v takej prevádzke. Získali sme veľa nových skúseností. Bol to náučný a príjemne strávený čas. So všetkou spokojnosťou odporúčame navštíviť kolibu všetkým. Lepšie si zapamätáš, ako niečo jedenkrát vidíš ako stokrát počuješ!